22 ledna

Recenze Mioweb – Jednoduchý program na tvorbu webových stránek

Recenze

1  comments

Recenze: Mioweb

Typ služby: Platforma pro tvorbu vlastních personalizovaných webových stránek

Kvalita služby

Cena

Jednoduchost

Podpora

Co se mi líbí

 • Jednoduché ovládání a intuitivní postup tvorby webu
 • Individuální přístup podpory a komunikace ze strany společnosti
 • Dostatečný výběr šablon pro jednodušší a rychlejší tvorbu personalizovaného webu

Co se mi nelibí

 • Cena pohybující se nad průměrem ostatních poskytovatelů podobných služeb na trhu
 • Omezená nabídka funkcionalit a limitované možnosti jejich úpravy
 • Absence podpory v podobě on-line chatu

Shrnutí: Mioweb je služba, která bude pro uživatele, kteří preferují jednoduchost a pohodlnost, jsou bez větších znalostí tvorby webů a časem pro jejich získání, bezpochyby vhodnou volbou. Naopak pro uživatele, kteří hledají službu umožňující vytváření skutečně pokročilých a komplexních webů a kteří již mají sami zkušenosti s jejich tvorbou, by šlo o poněkud zbytečnou investici.

Cena od 299 Kč do 697 Kč bez DPH na měsíc

30 denní garance vrácení peněz

Mioweb. Služba, která začínala zejména jako platforma pro tvorbu tzv. infomercials či infobyznysů, tedy stránek nabízejících různé druhy on-line kurzů. Služba je spojena právě s jedním z nejznámějších infopodnikatelů Davidem Kiršem, který stál za jejím vznikem, stejně jako za vznikem dalších propojených nástrojů, jako například SmartEmailingu či FAPI.

Ačkoli se od té doby s Miowebem, a i s jeho zakladatelem Davidem Kiršem, táhne poněkud pošramocená pověst, rozhodl jsme se ho pro vás dnes prozkoumat a zhodnotit. A to objektivně a bez předsudků – soustředit se budeme pouze a skutečně jen na službu samotnou, na její kvalitu, fungování, cenovou politiku a spolehlivost tak, abyste si mohli následně o projektu udělat svoji vlastní představu. Pojďme tedy na to.

Co je Mioweb

Mioweb je "v kostce" placená on-line platforma pro jednoduchou tvorbu vlastních webových stránek – ať už osobních či firemních, pro soukromé i profesionální využití. V rozšířené verzi umožňuje i tvorbu jednodušších e-shopů či on-line prodejních stránek. Ať už budete ale využívat jakoukoli z dostupných variant placeného členství, čeká vás de facto stále stejný postup při tvorbě stránek.

Postup je (a zde musíme uznat jednu z nejzásadnějších výhod Miowebu) opravdu extrémně přístupný prakticky každému. Web můžete začít tvořit takříkajíc od nuly, tedy s prázdnou stránkou, kterou si postavíte zcela podle vašich představ, nebo si do začátku zvolit jednu ze zhruba pětadvaceti přednastavených šablon (což bude pravděpodobně pro většinu uživatelů Miowebu tou častější volbou). Ať už ale vyberete kteroukoli z obou možností, následně budete při výstavbě webu postupovat stejným způsobem – sérií de facto předem daných kroků, které vám určuje základní stavební struktura stránky.

Tato struktura vám dovoluje upravovat, přesouvat či přidávat jednotlivé stavební kameny, tzv. elementy – tedy texty, grafické vizuály, formuláře, odkazy apod., anebo upravovat strukturu celého webu přidáváním dalších stránek. Dále vás ale nepustí – možnost úprav jednotlivých elementů je omezená a je zde prakticky neexistující možnost vytvořit a přidat si element vlastní, který by nebyl zahrnutý v nabídce těch předem vytvořených.

To ovšem nemusí být nutně na škodu. Zatímco někomu mohou tyto limity připadat omezující a celá funkcionalita a možnosti stránek kvůli tomu neúplné, pro někoho naopak mohou být tyto podmínky zcela dostačující a širší možnosti pro úpravy a vlastní invence by takového uživatele pouze mátly. Díky těmto limitům, např. v umístění elementů, je také v rámci Miowebu zaručena responzivita vytvořených stránek – což znamená pro uživatele o jednu starost méně a představuje další nepopiratelnou výhodu.

I tak může ovšem uživatel při používání služby narazit na složitější situace, kdy většinou intuitivní postup selhává a vzniklý problém nedokáže sám vyřešit – v takové situaci se obrací na uživatelskou podporu. Jak funguje u Miowebu?

Jak funguje podpora u Miowebu

Dalo by se říci, že odpovídá výhodám i nevýhodám služby poskytované firmou menší velikosti, jakou Mioweb je. Zřejmě z důvodu omezených zdrojů nedisponuje služba podporou v podobě on-line chatu (který už je například i u českých provozovatelů hostingu samozřejmostí) a žádosti a dotazy je tak nutné posílat přes webový formulář či emailem. A ačkoli se nedá říci, že by byla podpora pomalá, odpověď většinou přijde až druhý den a zhýčkanému uživateli aplikací od softwarových gigantů to přijde přece jen trochu málo.

Na druhou stranu, jsou zde i výhody – kromě toho, že je podpora v češtině (což dává smysl, neboť jde o český produkt), se člověk zkontaktuje s živým operátorem a nemusí tedy dostávat automatické odpovědi od naprogramovaného help bota. Podpora samotná je pak kvalitní, srozumitelná, přístupná a navíc poměrně individuální – pokud si ani s cílenou radou sami neporadíte, operátor problém může vyřešit za vás. Stejně tak má Mioweb i dobře zvládnutou komunikaci, díky které máte pocit, že na vašich problémech, i na vás jako na zákazníkovi, skutečně záleží.

Cena a alternativy

Mioweb nabízí několik variant placeného členství, rozdělených podle nabízených funkcionalit, v ceně od 299 Kč do 697 Kč bez DPH na měsíc. Pokud srovnáme Mioweb s podobnou službou, například globální platformou OptimizePress, fungující na stejném principu, zjistíme, že cena Miowebu je poměrově vyšší. Konkrétně oproti OptimizePressu (balíček PUBLISHER) je Mioweb za stejnou cenu ale OptimizePress umožňuje až 10 instalací webových stránek. Recenzi na OptimizePress najdete zde.

Výrazná slabina

Co u Miowebu vidím jako výraznou slabinu je jeho verze pro e-shopy. Ačkoli společnost uvádí platformu jako vhodnou i pro tvorbu menších on-line obchodů a to až do padesáti produktů, pro klasické e-shopy prodávající fyzické zboží bych Mioweb nedoporučoval. Právě e-shopová verze totiž poněkud pokulhává, ať už z hlediska nabízených funkcionalit či přehlednosti – pokud bychom jí srovnali například s konkurenční službou na trhu, kterou nabízí specializovaný Shoptet za podobnou měsíční taxu, vychází z tohoto srovnání jako ta jednoznačně méně výhodná.

Závěr

Co tedy říct na závěr? Pro určité uživatele má Mioweb bezpochyby své využití a i přes o něco vyšší cenu pro ně bude pravděpodobně představovat rozumnou investici, které nebudou litovat. Stejně tak by pro jinou cílovou skupinu bylo zakoupení této služby naprosto zbytečné a kontraproduktivní.

Dá se říci, že pro klienta, který má zájem o dobře vypadající web bez zbytečně složitých funkcí, nechce si na jeho tvorbu najímat dodavatele, ale chce si ho radši vytvořit sám a podle svých představ, jde o ideální variantu. I v případě uživatele bez jakýchkoli předchozích zkušeností bude pravděpodobně výsledný produkt vypadat alespoň průměrně a ačkoli je možné nalézt na globálním trhu levnější variantu, lokální podpora i jednoduché ovládání dražší cenu omlouvá.

Naopak pro uživatele, který má zájem o možnost vytvořit si web upravený podle vlastních představ do nejmenších detailů a o možnost zasahovat v neomezené míře do struktury webu, stejně jako pro uživatele se znalostmi kódování či tvorby vlastní grafiky, by bylo pořízení služby zcela mylnou a zbytečnou investicí.

Vytvořte si osobní web v Miowebu

Vyberte si z mnoha předdefinovaných šablon nebo si web vytvořte jednoduše pomocí editoru.

Rekapitulace
Datum
Popis
Platforma pro tvorbu vlastních personalizovaných webových stránek
Hodnocení autora
41star1star1star1stargray

About the author 

Lukáš Blažčík

You may also like

Recenze Thrive Themes – Balíček wordpress pluginů pro on-line podnikatele

Recenze ActiveCampaign pro začátečníky – Průlet službou k odesílaní e-mailů

Je on-line podnikání na volné noze pro vás?

Your email address will not be published. Required fields are marked

 1. Velmi dobrá recenze. Osobně mi Mioweb připadá jako dobře zvládnutý, ale především výborně prodávaný systém.

  Sám o sobě je pěkný a i ta vyšší cena se celkem dá akceptovat. Skutečně drahé jsou až na Mioweb navázané služby, které cílová skupina MIowebu potřebuje – email marketing a fakturační systém. Ty jsou obě velice drahé a klasickému uživateli Miowebu se díky nim toto řešení velmi prodraží.

  Přitom co jsem četl od uživatelů Miowebu, tak je hodně uzavřený, takže i když funguje na WordPressu, nejde využít řada rozšíření WordPressu a člověk je odkázaný na placená rozšíření.

  Naopak pokud někdo nechce využívat email marketing, fakturaci, uživatelské skupiny a podobně, tak podle mne může najít i levnější alternativy – i když souhlasím, že zde Mioweb může sloužit jako dobrá možnost pro lidi, kteří si připlatí za pohodlí.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}