21 října

Poznejte svých 5 silných stránek

Z mého života

0  comments

Jak to asi u mě bude zvykem, půlnoční myšlenky mě opět nenechají spát a vedou mě k psaní tohohle článku 🙂 Dnes je úterý, druhá minuta po půlnoci a akorát 44 dní od mých 30. narozenin. Tyhle kulatiny mě donutily o uplynulých třech dekádách mého života více přemýšlet. Jak jsem se dostal sem? Do bodu a na místo, kde nyní žiju? Jak jsem se stal člověkem, kterým jsem dnes?

Tak nějak mi teď před spaním docvaklo, jak mě celý život provázely mé silné stránky a jak ovlivňovaly mé chování, rozhodování a činy. Díky nim jsem tím, kým jsem a je to opravdu velmi příjemný pocit, začínat si své přednosti plně uvědomovat, a lépe tak chápat sám sebe a svůj život.

O jakých silných stránkách tu mluvím?

Bylo to ve čtvrtek 29. 9., jen pár hodin před odjezdem na Evls Prague showdown, kam jsme se s manželkou chystali. A právě v ten moment mi do mailové schránky přišel dokument, na který jsem už pár dní netrpělivě čekal, a který měl popisovat 5 nejsilnějších stránek mé osobnosti.

Absolvoval jsem totiž test na stránce silnestranky.cz, test Strengthsfinder 2.0 od společnosti Gallup. Vybral jsem Balíček B: Test Strengthsfinder 2.0 + překlad do ČJ, který stojí 1900 Kč. Odpovídal jsem v něm na různé otázky, kterých celkem byl něco kolem 170. Práce mě zabreala asi 25 minut. Člověk by měl totiž odpovídat spontánně a nepřemýšlet dlouze o svých odpovědích. Pokud se tedy u ničeho nezdržujete, uteče to jako voda, protože svou pozornost zaměřujete především na sebe a na své pocity.

Po odeslání testu jsem čekal 3 dny na vypracované výsledky. Termín dodání byl 7 dnů, s čímž jsem počítal, takže jsem byl hodně mile překvapený, když vypracované výsledky přišly dříve! Protože když se rozhodnete, že chcete znát svých 5 silných stránek, jste opravdu dost netrpěliví 😀

Zadejte slevový kód LukasB10% při objednávce a získejte test s 10% slevou.

Mé silné stránky podle výsledků testů jsou tyto:

Strategic

Lidé s výrazným talentem v této oblasti umí najít alternativní postupy. Jsou-li postaveni před konkrétní scénář, rychle v něm najdou zásadní strukturu a problémy.

Analytical

Lidé s výrazným talentem v této oblasti pátrají po smyslu věcí, hledají význam. Umí zvážit všechny detaily, které mohou konkrétní situaci ovlivnit.

Command

Lidé s výrazným talentem v této oblasti jsou výrazné osobnosti. Umí převzít kontrolu nad situací a rozhodovat.

Intellection

Lidé s výrazným talentem v této oblasti jsou typičtí intelektuálové. Hodně přemýšlí sami o sobě a vedou intelektuální debaty.

Connectedness

Lidé s výrazným talentem v této oblasti věří, že všechny věci spolu nějak souvisí. Nevěří v náhodu a jsou přesvědčeni, že vše, co se děje, má nějaký význam.


Vypracovaný test má 18 stránek a je v něm mnohem víc! Tohle je jen velmi krátký a obecný popis pro vaši představu.

Až teď po těch pár dnech vstřebávání, přemýšlení a pochopení, si uvědomuji, že všechny tyto vlastnosti, které mi test ukázal, mi umožňovaly zvládnout vše, co jsem doposud dokázal v mém životě. A právě tehdy, kdy jsem je v životě využil a dal jim prostor, jsem se vždy někam posunul a vyrostl.

Ať už to byl první velký krok po střední škole, kdy jsem se rozhodl odletět pracovat do Irska (kde jsem nakonec žil 3 roky), nebo plánovat rok na Novém Zélandu v roce 2009, kam jsem ale nakonec nejel, protože jsem před odjezdem potkal mou manželku Káťu a rozhodl se zůstat s ní v Praze (osudové lásce neporučíš J).

Silné stránky mi také pomáhaly během střední školy vést Airsoftový tým o 10 členech, který aktivně fungoval 2 roky. V rámci něj jsem plánoval a vedl akce a společné tréninky, zprovoznil jsem pro tým webovou stránku a začali jsme spolupracovat s dalšími týmy.

Tyto schopnosti mě dále vedly k podnikání a umožnily mi se o sebe postarat v každé situaci. Vše jsem si vždy dokázal naplánovat a zařídit naprosto přirozeně. Viděl jsem své možnosti v budoucnosti a silné stránky mojí osobnosti mě směrovaly určitým životním směrem.

Vlastně i díky nim jsem byl schopný pomoct mé manželce realizovat všechny její vize, a tím podpořit její vlastní schopnosti a potenciál!

Odkaz na celý článek: Mých 5 nejsilnějších talentů

Uvědomuji si, že jsem utvořen mixem mých silných stránek. a že mě to dělá mnou. Proto mě více zajímá duchovno a osobní/profesní rozvoj. Rád se nechávám představivostí a smysly ponořit do problémů a možností. Záleží mi na planetě, záleží mi na lidech, na zvířatech. Uvědomuju si globální problémy, beru je osobně a snažím se je jako jedinec řešit. Cítím se více napojen na celek, proto třídím odpad, proto mě zajímají alternativni možnosti dopravy a bydlení, ale i potraviny, které pěstujeme a konzumujeme a myšlení a činy, které jsou negativní a destruktivní pro jedince  i pro celek.

Jsem vděčný za to, že jsem mohl pochopit své silné stránky a chystám se s nimi začít víc vědomě pracovat. Už jen jejich uvědomění vede k velmi zajímavým myšlenkám o vlastních možnostech a o životě.

Teď mě čeká spousta práce, abych své silné stránky využil na “plné pecky”. Vím, že jakmile jim dát prostor, nabere mé podnikání, ale i celý můj život nový směr! A moc se na to těším!

Zadejte slevový kód LukasB10% při objednávce a získejte test s 10% slevou.

Určitě bych vám doporučil udělat si test také, abyste i vy poznali, v čem jste dobří a mohli to ukázat světu 😉

About the author 

Lukáš Blažčík

You may also like

Recenze Thrive Themes – Balíček wordpress pluginů pro on-line podnikatele

Recenze ActiveCampaign pro začátečníky – Průlet službou k odesílaní e-mailů

Je on-line podnikání na volné noze pro vás?

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}