10 září

Objevte svůj skrytý (nedoceněný) talent

Z mého života

0  comments

Každý z nás je v něčem dobrý, každého něco baví, každý má určité dovednosti, talent, znalosti a zájem o určitou oblast, či téma,... Říkáme tomu „naše koníčky“, avšak i ony mohou být něčím mnohem větším.

Představte si, že byste se mohli právě těmto činnostem věnovat nejen ve volném čase, ale klidně celé dny. Neboť ony vás mohou ŽIVIT! Je zcela reálné dělat to, co vás naplňuje, baví a v čem se cítíte silní, a zároveň mít dostatek peněz. Celou svou existencí tomu věřím a mnohokrát jsem se o tom přesvědčil. Zajímá vás, jak se o tom můžete přesvědčit i vy? Pak čtěte dál...

Dnes jsem po cestě autem přemýšlel, co způsobuje, že je pro většinu lidí tak těžko přijatelné, že svoje znalosti a dovednosti můžou předávat ostatním a brát si za to peníze. Myslím si, že lidé silně pochybují, že by je někdo docenil, natož aby jim věnoval nějakou pozornost.

Ale PROČ?

Hlavní důvod je ten, že většina lidí (a to včetně rodiny) člověka na cestě k cílům nepodpoří. A co víc, dokonce ho od jeho vysněných cílů odrazují! Říkal jsem si, jak je to hrozné a jak nám, snaživým, tímto chováním vůbec nepomáhají. Měli bychom je tedy poslouchat? A kde najít oporu nebo ujištění, že naše kvality jsou opravdu kvalitami a mají hodnotu? Buďte trpěliví i k tomu se dostaneme 🙂

Když se na to podíváme z pohledu batolete, je tato situace úplně opačná. Všude okolo něj jsou lidé, kteří ho mají rádi a obletují ho. Ukázkový příklad naprosto oddané lásky. Doufám, že takové období zažil snad každý z nás.

Poté ho začnou chválit a povzbuzovat. První kroky, první slova. Život jde dál, ale „najednou“ se to nějak zlomí. My, ty malé děti, začínáme kolem sebe slyšet samé odrazování. „To nedělej, to ani nezkoušej, na to nemáš, moc si nevyskakuj,...“ Sem tam zaslechneme možná i nějaké to zesměšnění a v dospívání tahle snaha o „zkrocení“ pokračuje a objevuje se dál i v dospělém životě. V tomto stádiu to už nemusejí být ani slova rodičů, ale i kolegů, nadřízených a údajných přátel,...

Je to jako když vám někdo přetáhne přes oči šedé brýle. Protože takový pak ten život je. Z hravého spontánního dítěte se stane uťáplý dospělý, který dělá jen to, co se od něj očekává a svoje sny navštěvuje jen ve fantazii, nebo na ně úplně zapomene.

Co když ale ti lidé kolem nemají pravdu, a i když to možná myslí dobře, tak radí špatně. A ve výsledku vám tak unikají životní šance mezi prsty!!!

Představoval jsem si vaší situaci a přemýšlel o ní. Uvědomuji si, že pořád v reálném světě máte omezený dosah a okruh přátel, do kterého patří rodina a známí a každý je jiný. A řekněme, že takový okruh ve vašem okolí bude asi tak 50 lidí. To je 50 lidí, kteří jsou různí. S některými máte sice společné zájmy a sympatie, ale s kolika lidmi z tohoto okruhu se můžete bavit a sdílet s nimi to, co je vám od srdce nejbližší, co děláte strašně rádi a co vás naplňuje a baví? Pokud máte milujícího partnera, tak s vámi tyto radosti rád sdílí on. Pokud ne, tak se možná najde někdo, kdo vás vyslechne. Zároveň se ale najde i pár osob, které příležitostně potřebují vaši dovednost nebo znalost, protože to prostě umíte a uděláte jim to zdarma, nebo za pár korun. “Když ono je to tak jednoduché, ani se u toho nenadřu a ještě mě to baví, tak proč ne?”🙂 Poznáváte se?

"Člověk má pak dojem, že jeho dovednost není až tak důležitá, protože vaše okolí o ni nemá takový zájem."

Ale to je samozřejmé! V okruhu 50 lidí moc fanoušků a podobných nadšenců, jako vy nenajdete. Pořád je to strašně malý dosah. Když se ale vydáte do světa internetu, najednou vás budou sledovat na sociálních sítích a na vašem webu lidé, kteří jsou na stejné nebo podobné vlně jako vy. Budou to třeba úplní začátečníci v oblasti, kterou vy máte zmáknutou. Budou hltat každý vás příspěvek, článek, každé video a nasávat to, co máte společné. Naplní vás to vděkem a pocitem úplnosti.

Díky webovým stránkám, vyhledávačům a sociálním sítím vás najdou lidé, kteří ve vás uvidí vzor a budou se od vás inspirovat. Pro ně mají vaše rady cenu zlata, protože jim pomáháte se rozvíjet. Díky internetu na vás narazí lidé, kteří mají zájem o to, co píšete a publikujete, o vaše služby.

Tito lidé vás budou zároveň podporovat a motivovat jít kupředu. Dál se rozvíjet a vzdělávat, protože to najednou bude mít smysl. Dodají vám sebedůvěru!

Myslím, že zbytek si už domyslíte a je vám jasné, že rozšířením svého dosahu k dalším stovkám, tisícům lidí a přímému zacílení na ty, kteří se zajímají o stejnou věc jako vy, získáváte úplně nové možnosti.

Tohle kouzlo se děje díky internetu a uživatelům, kteří v něm hledají. Vy je nemusíte hledat, oni najdou vás! V tom je síla internetu. Najdou vás lidé, kteří chtějí sedět v první řadě a sledovat vás. Být s vámi, čerpat od vás zkušenosti, nechat se vámi bavit. Komunikovat. I od vás koupit! Pokud ukážete sebe a dáte do toho to nejlepší, tak vás budou milovat! A pokud toho správně využijte, zbohatnete 🙂 A zcela právem!

Protože JSTE dobří v tom, co vás baví 🙂 A ukážete to světu.

About the author 

Lukáš Blažčík

You may also like

Recenze Thrive Themes – Balíček wordpress pluginů pro on-line podnikatele

Recenze ActiveCampaign pro začátečníky – Průlet službou k odesílaní e-mailů

Je on-line podnikání na volné noze pro vás?

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}