30 srpna

Jak se z mého koníčku stala životní vize

Z mého života

7  comments

Před chvilkou jsem vstal z postele. Hodiny ukazují 22:50.

Dnešní snaha jít včas spát nevyšla, protože moje hlava má jiné představy o tom, co v tuhle dobu dělat. Je plná myšlenek a nápadů týkajících se mého nového projektu a webových stránek, na kterých právě čtete tyto řádky. Chvíli jsem se snažil jim vzdorovat, ale marně. Nenechaly mě usnout, převaloval jsem se ze strany na stranu a pocity nadšení a odhodlání mi vytvářely lehký tlak na prsou.

Musím vstát a vypustit ty myšlenky ven!

Beru na sebe župan, rozsvicuju malé svítidlo v rohu obývacího pokoje a zasedám k notebooku. Otevírám Google document, tiše ťukám do klávesnice, abych nevzbudil manželku a začínám psát tyto řádky...

Dneska jsem rozečetl knihu Milionový expert a po 30 stranách jsem znenadání pochopil, jak to všechno do sebe zapadá. Můj projekt začíná mít jasné obrysy a moje vize se pomalu, ale jistě utváří. Ti z vás, kteří knihu nečetli, možná znají pojmy jako expertní podnikání, info-marketing a online-marketing. Já tyto pojmy objevil před 4 lety, a tenkrát to všechno začalo…

Abych vás uvedl do obrazu - jsem odjakživa duchem podnikatel. Nejsem člověk, který vydrží v zaměstnání. Chci si plánovat svůj den podle sebe, dělat to, co mě baví a vydělat si víc, než je běžné. Mou silnou potřebou je docílit osobní i finanční svobody. Mít se prostě fajn.
Nechápejte mě špatně. Nemyslím tím, být nějaký flákač. Ale věnovat se něčemu, co mi dává smysl, v čem vynikám, co funguje, pomáhá mě i ostatním a přináší výsledky –

SEBEREALIZOVAT SE

Od doby, co jsem vystudoval školu, hledal jsem sám sebe a nemohl se ničeho chytit. Můj život byla jízda na horské dráze plná pokusů a omylů. Poslední 4 roky jsem věnoval veškerý svůj čas a energii podpoře manželčina podnikání. Ona měla svoji vizi (která mně stále chyběla), ale potřebovala pomoct ji realizovat a odprezentovat. Jelikož jsem v oblasti tvorby webových stránek technicky zdatný, byla pro mě radost jí s tím pomoct.
Staral jsem se jí o web, vylepšoval ho, navrhoval úpravy a změny, přicházel s nápady, ulehčoval jí práci pomocí automatizačních systémů a celkově jí pomáhal se více rozlétnout.
Nyní je v bodě, kdy jí denně aktivně sledují stovky lidí, má dostatek klientek, aby se slušně uživila a zájem o její poradenství je větší, než může obsáhnout. Také začala navíc před nedávnem prodávat e-booky, aby zprostředkovala své know-how více lidem. A to je pořád z mého pohledu v první zatáčce za rozjezdem. Potenciál jejího rozvoje ještě zdaleka není maximálně využitý. Je tolik možností, které může využít, aby své podnikaní posunula ještě dál. Vše chce ale svůj čas a vždy je třeba vybudovat pevné základy a teprve poté přidávat další cihly, které mají stvořit palác úspěchu, hezky krok po kroku.

Co mě však u ní nejvíce inspiruje je to, že do toho všeho dává sebe. Miluje svoji práci (tvorbu, jak raději mezi sebou říkáme) a výsledky, které za sebou zanechává ji dělají šťastnou. Přitom když si spolu povídáme, tak se mi svěřuje, že ani sama nevěří tomu, kam až došla a často mívá pocit, jakoby si ani nezasloužila takovou zpětnou vazbu, kterou od lidí dostává a stejně tak vysokou finanční odměnu. S tímhle se setkávám často. Lidé mají totiž pocit, že když dělají to, co je baví a dělají to s lehkostí, nemůžou za to dostávat zaplaceno. Nedej bože, aby je taková činnost dokonce uživila, nebo vydělávali ještě víc, než potřebují a mohli tak žít život svých snů. To jsem ale trochu odbočil. Zpátky k mému příběhu.

Došel jsem do fáze, ve které se chci začít realizovat sám! Za tu dobu, co jsem pomáhal manželce, jsem se toho spoustu naučil. Za prvé díky tomu, že jsem byl motivovaný jejím zápalem, a tak jsem se v online marketingu vzdělával, abych jí pomohl dopracovat se co nejdále a zadruhé proto, že mě to neuvěřitelně bavilo! Ale to nejvýznamnější, co mi docvaklo až nedávno, bylo to, že moje největší kvality, které můžu využít k seberealizaci a které jsem celou dobu hledal, mám přímo pod nosem. Svět internetu a marketing mě vždycky fascinoval. Už od dob mého dospívání, kdy zažíval internet největší rozmach, byl počítač můj nejlepší přítel. Stále se něco učím, studuju, okoukávám od leadrů v online byznysu,… jsem fascinován a pohlcen každým novým poznatkem a online nástrojem, který přijde na trh. Dlouho jsem ani nevěděl, k čemu mi to vlastně všechno kdy bude. Prostě mě to jen bavilo.

Díky tomuhle koníčku mám dneska mnoho technických znalostí, vím jak jednotlivé procesy v online marketingu fungují a jak jsou propojené. Vidím jejich potenciál v každém podnikání. Umím vše připravit, nastavit, vytvořit, propojit, nechat pracovat, analyzovat a znovu vylepšovat. Získal jsem obrovský rozhled a vidím do každé části procesu realizace. Jednoduše řečeno, dokážu zprovoznit internetovou mašinu - online obchodníka, který pracuje za vás a je to sakra dobrý makáč, který vydělává peníze 24h denně 7 dní v týdnu, 12 měsíců v roce! Všechno tohle je pro mě samozřejmostí, tudíž jsem se domníval, že je to snadné a to, co dělám by dokázal každý. Ano, klasická chyba 😀

Až když mi manželka s vděkem řekla, jak si váží všeho, co jsem jí pomohl vybudovat a viděl jsem na vlastní oči její úspěch (který každým dnem roste), uvědomil jsem si, že tahle schopnost a dovednost samozřejmostí není. A tak jsem zjistil, že tak, jak jsem pomohl k seberealizaci jí a umožnil její vizi proměnit ve skutečnost, tak můžu pomáhat dalším desítkám, stovkám lidí k tomu samému. Našel jsem svoji seberealizaci v podpoře seberalizace jiných! No není to úžasné?!

Ukažte světu v čem jste dobří. Tato věta vás uvítala na hlavní stránce mého webu. Vymyslela jí moje skvělá manželka Káťa a vystihuje přesně to, co chci šířit dál. Chci vám umožnit, abyste mohli ukázat světu svoje přednosti, dovednosti a vytěžit z toho maximum. Díky internetu.

A pokud už víte, o čem byste chtěli psát, točit videa nebo co sdílet s lidmi na sociálních sítích, ale nevíte, jak na to, tak jste na správně místě! Mojí misí je ukázat vám, krok za krokem, jak všechno udělat. Jak udělat, abyste si mohli založit web, přidat článek, mít své profesní profily na sociálních sítích, jak zařídit, abyste si mohli automatizovat komunikaci a v neposlední řadě, jak prodávat a doručit daný obsah vašim zákazníkům.

Nebudeme ale předbíhat. Já sám se nemůžu dočkat, až vám všechno ukážu a naučím vás to, ale jak už jsem řekl, vše je třeba dělat hezky krok po kroku.

Doufám, že jsem vás v tomhle článku naťuknul a jste aspoň z poloviny tak nadšení, jako teď já! Pokud ano, zůstaňte připojení, protože brzy se ta velkolepá jízda rozjede.

Teď už se jdu ale vrátit do ložnice ke své ženě, aby už bylo ráno a mohl jsem dál na všem pracovat a co nejdříve sdílet první informace s vámi.

About the author 

Lukáš Blažčík

You may also like

Recenze Thrive Themes – Balíček wordpress pluginů pro on-line podnikatele

Recenze ActiveCampaign pro začátečníky – Průlet službou k odesílaní e-mailů

Je on-line podnikání na volné noze pro vás?

Your email address will not be published. Required fields are marked

 1. Ahoj Lukáši,

  krásně napsané, až mě z toho mrazí. V současnosti i já hledám svoji profesní cestu. Bohužel jsem zabředla do nezajímavé, nudné, demotivující práce, kde si opravdu připadám jako otrok. Na druhou stranu to beru jako zkušenost, která mi ukazuje, že takto žít nechci a má za úkol mě donutit k seberealizaci.
  V soukromém životě se mi to již povedlo. Po iks letech tápání ve vztahu sama k sobě i k druhým, jsem nalezla rovnováhu. Našla jsem se ve sportu, potažmo zdravém životním stylu, který mě naplňuje a motivuje k vytyčení dalších cílů a jejich překonání.
  Držím Ti pěsti ve Tvém projektu, určitě jej budu sledovat.

 2. Skvělý článek…i mne se uz začíná rýsovat vize a doufám,ze brzy prijde den D, kdy to bude jasne a zřetelne a treba se na Vas obrátím. Diky. Sleduji i Vasi ženu Katty, hodne me inspiruje.

  1. Ahoj Lukaši,
   moc pekne napsane. Temer se vsim s Tebou souhlasim. To, ze delat neco co te bavi, zit tim 24/7 a jeste to moci mit jako praci ( zdroj potrebnych financi) je to nejlepsi co muze cloveka v zivote potkat je podle me pravda. Bohuzel presny opak – jen prezivat v praci ktera me nebavi nebo dokonce me psychicky ci fyzicky nici ( coz dost casto vidim kolem sebe) je v dnesni dobe castejsi. Neni to zivot, ale jen prezivani ze dne na den v nespokojenosti a vecnych stiznostech na vse okolo.
   Znam Katky pribeh a z jejich obcasnych zminkach o tobe je videt ze jsi moc fajn clovek – chapajici, tolerantni, umis podporit a respektovat druheho. To je v dnesni dobe hodne malo obvykle bohuzel. Lide jsou spise sobecti, kriticti a zamereni spise sami na sebe nez na moznost nejak podporit ci pomoci nekomu jinemu. Pritom tim ze pomahame druhym, pomahame ve velke mire take sami sobe 😉 Fandim ti v tom co jsi se rozhodl delat a budu drzet palce at se ti dari. Daniela

   1. Ahoj Dančo,
    moc ti děkuji za komentář. Taky s tebou souhlasím.

    Začal jsem s tímto projektem přesně pro to, abych dal možnost lidem opustit to, co je nebaví a co je ničí. Takový člověk nemůže svůj potenciál využít na 100%.

    Lidé ztratili důvěru v sebe a své schopnosti. Nechávají ze sebe dělat otroky a neznají svou hodnotu. Pro ty, kteří chtějí něco se svým životem udělat, pro ty tady budu 🙂

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}